Pierwszy polski o鈔odek buddyzmu Diamentowej Drogi powsta
w Krakowie w 1976 roku. Od tego czasu buddyzm w naszym kraju
rozwija si coraz dynamiczniej. Dzi dzia豉 ju ponad czterdzie軼i o鈔odk闚
i grup medytacyjnych Buddyjskiego Zwi您ku Diamentowej Drogi
linii Karma Kagyu - to najwi瘯sza szko豉 buddyzmu w Polsce.
Podstawow praktyk wykonywan w o鈔odkach jest medytacja trzech 鈍iate,
u這穎na i przekazana przez XVI Karmap Rangdziung Rigpe Dord瞠 specjalnie
dla ludzi Zachodu. Medytacje odbywaj si regularnie kilka razy w tygodniu,
s prowadzone po polsku i trwaj oko這 trzydziestu minut. Ka盥y, nieodp豉tnie,
mo瞠 wzi望 w nich udzia. Nie wymagaj specjalnych przygotowa.
Cz這nkowie o鈔odk闚 ponosz koszty ich funkcjonowania na zasadzie
dobrowolnych sk豉dek, zajmuj si prowadzeniem medytacji, odpowiadaj
na pytania oraz organizuj wyk豉dy buddyjskich nauczycieli.

O鈔odki odosobnieniowe

Barto速y
Adam Jankiewicz
PL Barto速y Wielkie 38,
11-010 Barczewo
+48 792 028 108 (Adam)
+48 796 208 108 (Paulina)
Bartolty@diamondway-center.org

Kuchary
Leszek Nadolski
Kuchary 57
PL 09-210 Drobin
+48 24 2601056 (tel/fax)
Kuchary@diamondway-center.org

Nagodzice - Budowa
BOO Nagodzice
R騜anka 108
57-530 Mi璠zylesie
+48 608 712 208 (Daniel Wysocki)
Nagodzice@diamondway-center.org

Ropki
Marcin Cywi雟ki
Ropki 3
PL 38-316 Wysowa-Zdr鎩
+48 18 3532417
+48 602 715608
Ropki@diamondway-center.org

Srebrne Jezioro - PROJEKT
miejscowo嗆 疾rdno, 78-550 Czaplinek
Ania Leszy雟ka +48 604 489 751
Marcin Rybarczyk +48 603 759 753
srebrne@buddyzm.pl

Zag鏎zany
Natasza de Szentimray
Zag鏎zany 1
PL 32-420 Gd闚
12 251 47 25
602 131 614 (Natasza)
788 503 559 (Piotr)
792 791 341 (Kacper)
zagorzany@buddyzm.pl

Znamin
Ukraina
+48 506 063 532
lukasz.kucharski@op.pl

O鈔odki

Be販hat闚
Barbara Szewczyk
ul. Kardyna豉 Wyszy雟kiego 4
PL 97-400 Be販hat闚
+48 504 228 755 (Basia)
+48 507 080 965 (Ania)
+48 516 151 706 (Konrad)
Belchatow@diamondway-center.org

Bia造stok
ul.Waszyngtona 22/19
PL 15-274 Bia造stok
+48 600 93 83 99 (Justyna)
+48 607 923 853 (Bartek)
Bialystok@diamondway-center.org

Bielsko-Bia豉
Krzysiek Nowak
ul. Rzeczna 1
PL 43-300 Bielsko-Bia豉
+48 791 978108 (S豉wek)
+48 501 737970 (Przemek)
+48 607 732336 (Janek)
BielskoBiala@diamondway-center.org

Bydgoszcz
Sergiusz Szolka
pl. Wolno軼i 1
PL 85-004 Bydgoszcz
+48 52 3472351
+48 660 699227
+48 660 699226
Bydgoszcz@diamondway-center.org

Bytom
Barbara Kaczmarek
41-902 Bytom
Plac Wolskiego 2a
tel. 602 743 981 (Beata)
bytom@buddyzm.pl

Czeski Cieszyn
ul. Tov嫫n 13
(na terenie sp馧dzielni Jednota)
737 01 Czeski Cieszyn
Czeska Republika
* +48 788 176 286 (Kasia)
* +420 777 264 323 (Ewa)
CeskyTesin@diamondway-center.org

Cz瘰tochowa
J霩ef Gralak
ul. Kapucy雟ka 19
PL 42-200 Cz瘰tochowa
+48 608 360 465 (Robert)
+48 504 545 124 (Adam)
Czestochowa@diamondway-center.org

Elbl庵
Marek Hryniewicz
ul. Robotnicza 171/1
PL 82-300 Elbl庵
+48 603 599 540 (Marek)
+48 666 836 878 (Kasia)
+48 606 913 252 (Piotr)
Elblag@diamondway-center.org

Gda雟k
Micha Bobrowski
ul. Pomorska 41
PL 80-343 Gda雟k
+48 58 5563015 (tel/fax)
+48 601 423197 (Szymon)
+48 600 945398 (Micha)
Gdansk@diamondway-center.org

Gliwice
Tomasz Chojnacki
ul. Wolno軼i 1a
PL 44-109 Gliwice
+48 32 234 32 06 (o鈔odek)
+48 790 468 099 (Tomek)
Gliwice@diamondway-center.org

G這g闚
Jacek Chraba雟ki
ul. Poczdamska 1, IVp., pok. 13
PL 67-200 G這g闚
+48 608 696 037 (Piotr)
+48 600 935 764 (Gustaw)
Glogow@diamondway-center.org

Gorz闚 Wielkopolski
Bartosz Matuszewski
ul. We軟iany Rynek 16/12
PL 66-400 Gorz闚 Wielkopolski
+48 691 348 571
Gorzow@diamondway-center.org

Kalisz
ul. Serbinowska 1a
PL 62-800 Kalisz
514 554 022 (Monika)
515 419 930 (Adam)
Kalisz@diamondway-center.org

Katowice
Kuba Skrocki
ul. Kredytowa 8
PL 40- 562 Katowice
+48 500 732 241 (Kuba)
+48 508 250 012 (Tomek)
+48 721 181 915 (Jarek)
Katowice@diamondway-center.org

K璠zierzyn Ko幢e
Artur Lata豉
G這wackiego 9A/1
PL 47-220 K璠zierzyn Ko幢e
+48 77 4833519 (tel/fax)
+48 602 350951
KedzierzynKozle@diamondway-center.org

Kielce
Malgorzata Szwed
ul. Zamkowa 3/35
PL 25-009 Kielce
+ 48 517 741 225(Gosia)
+48 604 156 729 (Krzy)
+48 605 367 167 (Ela)
Kielce@diamondway-center.org

Ko這
Marek Matusiak
ul. Sienkiewicza 10m5
62-600 Ko這
+48 501 169 618 (Marek)
+48 504 804 484 (Justa)
Kolo@diamondway-center.org

Konin
Bartosz Laskowski
ul. Hiacyntowa 3/28
PL 62-510 Konin
+48 697 271 727 Madzia
+48 509 251 661 Bart
Konin@diamondway-center.org

Koszalin
Dominik Safian
ul. Zwyci瘰twa 168 III pi皻ro
75-612 Koszalin
+48 606 350 870 (Dominik)
Koszalin@diamondway-center.org

Krak闚
Robert Chrzanowski
ul. Stattlera 5
PL 30-666 Krak闚
+48 12 2920141
+48 602 595115 (Robert)
+48 500 814830 (Karol)
Krakow@diamondway-center.org

Lublin
Jan Waga
ul Pergolowa 4/75
PL 20-819 Lublin
+48 503 634940 (B豉瞠j)
+48 602 855514 (Jan)
Lublin@diamondway-center.org


Micha Izydorczyk
ul. Zgodna 9
PL 93-371 鏚
42 291 37 84 (O鈔odek)
606 214 105 (Micha)
606 277 710 (Halina)
Lodz@diamondway-center.org

Malbork
Malbork
Rafa Rozlach
ul. Reymonta 23/1
PL 82-200 Malbork
+48 607607235 (Rafa)
+48 509137111 (Krzysiek)
+48 609298723 (Marcin)
Malbork@diamondway-center.org

Olsztyn
Katarzyna Rudnicka
ul. Kopernika 36/1
PL 10-513 Olsztyn
+48 605 036305 ( Przemek)
Olsztyn@diamondway-center.org

Opole
Maciej Wyszy雟ki
ul Powsta鎍闚 奸. 8
PL 45-087 Opole
+48 607158457 (Maciek)
+48 602 775419 (Marek)
Opole@diamondway-center.org

P這ck
B豉瞠j Paw這wski
ul. 3 Maja 18 lok. 332
PL 09-402 P這ck
+48 512 387 150 (Kalina)
+48 660 754 066 (B豉瞠j)
Plock@diamondway-center.org

Pozna
Przemek G鏎ski
ul. Maszynowa 21
PL 61-483 Pozna
+48 663 603 390 (S豉womir Rozmiarek)
+48 607 652 808 (Przemys豉w G鏎ski)
Poznan@diamondway-center.org

Racib鏎z
Robert Kucza
ul. Kolejowa 21a/13
PL 47-400 Racib鏎z
+48 698 640895 (Robert)
+48 604 910879 (Darek)
Raciborz@diamondway-center.org

Radom
Micha Grochowiecki
ul. 眨irki i Wigury 18, 2 pi皻ro
PL 26-600 Radom
+48 530 906 300 (Micha)
+48 501 964 888 (Grzesiek)
Radom@diamondway-center.org

Rybnik
Bogdan Nierada
ul. Staszica 6
PL 44-200 Rybnik
+48 607 631 452 (ㄆkasz)
+48 507 034 172 (Zuzanna)
Rybnik@diamondway-center.org

Rzesz闚
Pawe Meder
ul. Karola Olszewskiego 8
PL 35-302 Rzesz闚
+48 608 180 035 (Piotr)
+48 530 333 474 (Krzysztof)
Rzeszow@diamondway-center.org

S逝psk
Darek Gatniejewski
ul. Jaracza 6
PL 76-200 S逝psk
+48 601 064307 (Darek)
Slupsk@diamondway-center.org

Sosnowiec
Pawe P帷zkowski
ul. Wsp鏊na 4/2
PL 41-200 Sosnowiec
+48 696 560281 (Pawel)
+48 605 785415 (Sebastian)
Sosnowiec@diamondway-center.org

Suwa趾i
ul. Daszy雟kiego 7/19
PL 16-400 Suwa趾i
+48 600019721 (Tomek)
+48 606804108 (Arvid)
+48 791697076 (Wiola)
Suwalki@diamondway-center.org

Szczecin
ul.Mickiewicza 26/1
PL 70-383 Szczecin
+48 509607187 (Ewa)
Szczecin@diamondway-center.org

安idnica
ul. Armii Krajowej 55/6
PL 58-100 安idnica
+48 728 348 136 (Konrad)
+48 507 017 268 (Maciek)
swidnica@diamondway-center.org

Tarnowskie G鏎y
Krzysztof 安ierc
ul. Legionow 15
PL 42-600 Tarnowskie G鏎y
+48 600-512-060 (Tomek)
+48 604-468-829 (Krzysiu)
TarnowskieGory@diamondway-center.org

Toru
Aleksandra Prusiecka
ul. Warszawska 6B/2
PL 87-100 Toru
+48 502 323 469 (Ola)
+48 507 978 450 (Irek)
Torun@diamondway-center.org

Tychy
adres korespondencyjny:
ul. Pi連udskiego 37/1a
43-100 Tychy
kontakt:
+48 606215316 (Micha)
Tychy@diamondway-center.org

Warszawa
Mira Boboli
ul. O瘸rowska 65/67
PL 01-408 Warszawa
+48 22 8773408 (Stupa House)
+48 501026323 (Rafa)
+48 22 8773409 (fax)
Warszawa@diamondway-center.org

Warszawa/Weso豉
Bartosz Ostrowski
ul. Ciekawa 34
PL 05-077 Warszawa - Weso豉
tel. +48 669 988 108 (Bartosz)
bartosz@buddyzm.pl

Wroc豉w
Ela Gromu
ul. Ruska 47/48A
PL 50-079 Wroc豉w
+48 502102742 (Ela)
+48 605957075 (Tadek)
+48 509488784 (Grzesiek)
Wroclaw@diamondway-center.org

Zielona G鏎a
ul. Plac Pocztowy 3/5 (wej軼ie od ul. Grottgera)
65-061 Zielona G鏎a
+48 796 604108 (Marcin)
+48 609 743999 (Marta)
ZielonaGora@diamondway-center.org

Grupy

Che軛
+48 791 887 169 Rafa Zawi郵ak

Jelenia G鏎a
Marzena Grzeszczakowska
+48 880 360 595 (Marzena)
PL Jelenia G鏎a
JeleniaGora@diamondway-center.org

Konstancin
Krzysztof i Eliza
Pu豉skiego 35, Konstancin Jeziorna

Kra郾ik
Konstanty υboda
501 079 246

Krosno
Wojtek Winiarski
ul. Bohater闚 Westerplatte 7
PL 38-400 Krosno
+48 781 691 262
Krosno@diamondway-center.org

Kwidzyn
Maciej Wi郾iewski
ul. Broniewskiego 2/53
PL 82-500 Kwidzyn
+48 668 486087 (Maciej)
Kwidzyn@diamondway-center.org

Lubacz闚
Dariusz Drozda
ul.Ko軼iuszki 10 M這d闚
PL 37-600 Lubacz闚
+48 604 564540 (Darek)
+48 609 658161 (Robert)
Lubaczow@diamondway-center.org

Luba
Tomasz Jurak (Smok)
+48 501606965
dom@smoku.com

Mi璠zyrzecz
ul.Le郾a 4/1
66-300 Mi璠zyrzecz
+48 724-872-365
milan079@wp.pl

Nowy S帷z
ul. Grunwaldzka 62m7
+48 505105731 Tomek
+48 602715608 Marcin
nowysacz@diamondway-center.org

Nysa
Kazimierz Og逝dek
ul. Mickiewicza 12/1
PL 48-300 Nysa
+48 500 601429 (Kazik)
buddyzm.nysa@gmail.com

Otwock
Robert Klejn
Stara Wie, ul. Parkowa 1/8
PL 05-430 Celestyn闚
+48 698 085542 (Kasia)
+48 602 349767 (Artur)
+48 501 296990 (Robert)
Otwock@diamondway-center.org

Pi豉
Arek Klimek
+48 697 216 564 (Arek)
+48 781 612 325 (ㄆkasz)
bompila@gmail.com

Prudnik
Dawid Wysiecki
+48 609 650 108 (Dawid)

Przemy郵
ul. S這wackiego 2/1 (I pi皻ro)
37-700 Przemy郵
+48 796 937 379 Bartek
bartek@kmiecie.pl

Radzy Podlaski
Adam - 500 611 998

Stalowa Wola/Nisko
Piotrek Olczyk
Narutowicza 8/20
PL 37-450 Stalowa Wola
+48 604 550904 (Piotrek)
StalowaWola@diamondway-center.org

安inouj軼ie
Grzegorz Piotrowski
ul.Le鄉iana 6A
PL 72-600 安inouj軼ie
+48 913212579
+48 506038002 ( Grzesiek )

Tarn闚
+48 668 812080 (Marcin)
+48 888 027519 (Monika)
Tarnow@diamondway-center.org

Zakopane
Szymon Hornowski
ul. Sienkiewicza 25A
PL 34-500 Zakopane
+48 501 799 144 (Szymon)
+48 608 125 465 (Zofia)
Zakopane@diamondway-center.org

Zamo嗆
Rafa Zawi郵ak
ul. Prusa 8
PL 22-400 Zamo嗆
+48 791 887 169 (Rafa)
Zamosc@diamondway-center.org

Zgorzelec/G顤litz
Mariusz Pr璕owski
+48 507 416824
+49 176 24007796
Zgorzelec@diamondway-center.org

Znamin
Ukraina
505 163 157
mirstar@gmail.com
506 063 532
lukasz.kucharski@op.pl